Skip links

O nás

Kdo jsme a kdo stojí za SVJ Aplikací.

PŘESVĚDČENÍ

Naše přesvědčení, naše „patero”

5 základních bodů, na kterých stavíme.

Jednoduchost

Jednoduchost nevnímáme jen jako oblíbené slovo. Našim cílem je zjednodušit komunikaci i řízení společenství a zbytečně ho nekomplikovat. Snažíme se co nejvíce přiblížit komunikaci a sdílení informací mezi členy výboru a řadovými členy společenství.

Efektivita

Děláme vše proto, aby jedním z hlavních přínosů SVJ Aplikace byla hlavně efektivita a jednoduchost. Nechceme vám komplikovat život nějakým dalším nástrojem, ale chceme Vám nabídnout pomocníka, díky kterému bude vaše činnost jednodušší a pohodlnější.

Kvalitní zabezpečení

Bezpečnost na internetu je téma samo o sobě a rozhodně není dobré ho podceňovat. Proto dbáme na to, abychom předcházeli napadení hackerů nebo třeba prolomení hesel. Dobře si uvědomujeme následky, a proto aplikaci neustále monitorujeme.

Profesionální přístup

Nejen svět technologií, ale i životní styl lidí se neustále vyvíjí, a proto se snažíme držet krok jak s oborem IT, ve kterém se neustále vzděláváme, tak i s oborem společenství. Neustále se vyvíjíme a konzultujeme s advokátními i notářskými kancelářemi.

Nadšení z inovací a hledání řešení

Naplňuje nás pocit, když dokážeme přijít s něčím novým, o čem víme, že funguje. Hledáme jednoduchá řešení, která jsou efektivní, plní účel, budou hodnotným pomocníkem a zároveň jsou jednoduchá a snadno pochopitelná na používání.

VEDENÍ

Kdo stojí za SVJ Aplikací

Jan Škoda
majitel a zakladel

„Po více než 7 letech ve funkci výboru jsem hledal způsob, jak efektivně řídit společenství a předávat mezi lidmi v domě informace. A protože jsem mimo jiné působil několik let v oboru IT, rozhodl jsem se využít svých zkušeností a vytvořit nástroj, který pomůže nejen v našem domě, ale všem společenstvím, kteří hledají stejnou cestu jako já.”

Daniel Kohout
CTO a spoluzakladatel

„Inovace a modernizace zastaralých procesů mě vždy bavila a přitahovala. A baví mě o to víc, když je vidět přínos mé práce. Proto jsem se s radostí a nadšením pustil do projektu SVJ Aplikace a snažím se do něj přinášet jak nové myšlenky, tak i nápady, které mohou lidem ušetřit čas, zefektivnit práci a přinést více pohody do rutinních procesů.”

PŘÍBĚH

Příběh SVJ Aplikace

Jak to všechno začalo a kam jsme se dostali.

Když jsem se 13. února 2016 stal poprvé členem výboru společenství a začal jsem se rozkoukávat a zasvěcovat do problematiky společenství, tak se mi jako první myšlenka hlavou prohnalo „proč tak složitě”. Z pozice projektové manažera v oblasti vývoje software mě hned napadalo několik možných řešení, ale… Žádné moc nedávalo smysl, nebo v něm pořád něco chybělo. Uplynulo pár měsíců a měl jsem celkem jasnou představu o tom, že chci zavést nějakou inovaci v podobě kompletního programu pro společenství vlastníků, pomocí kterého se bude snadno komunikovat a jednoduše sdílet informace.

Zrodil se název a myšlenka začala dávat smysl

Přibližně necelý rok poté jsem měl sepsanou základní verzi programu na papíře a to byl moment, kdy se k projektu přidal Dan, který si vzal na starost celý vývoj a vytvořili jsme základní tým. Sešli jsme se s advokáty, notáři a pár předsedy větších společenství, abychom si ověřili, že program dává po všech stránkách smysl. Když jsme za jejich pomoci odladili všechny detaily, začali jsme přemýšlet o názvu programu. Měl být jednoduchý a výstižný.

Nikdy jsme si nenajali žádnou agenturu, která by za nás vymyslela název nebo značku. Nedělali jsme žádné promyšlené strategie ani analýzy. Vzali jsme všeobecnou problematiku společenství, vymysleli název SVJ Aplikace a pustili jsme se do toho.

Viděli jsme první beta verzi a věděli jsme, že to chce něco víc

Jakmile jsme dokončili první verzi aplikace a začali jsme ji testovat, viděli jsme, že jsme na dobré cestě, ale chce to něco víc. Věděli jsme, že aktuální stav byl něco jako online tabulky. Proto jsme přepracovali funkce aplikace tak, aby pokryly všechny, nebo alespoň drtivou většinu, potřeb členů výboru i řadových členů společenství.

Myšlenka se zhmotnila a pomocník byl na světě.

Konečně jsme dostali aplikaci tam, kam jsme celou dobu mířili a ve druhé polovině roku 2018 ji spustili. Pokryli jsme komunikaci v domě, efektivní předávání informací, přehled o jednotkách, evidenci osob a sdílení dokumentů mezi členy společenství.

Během provozu aplikace jsme zpracovávali zpětnou vazbu od zákazníků a mohli jsme se začít rozrůstat.

Dnes je aplikace plnohodnotným pomocníkem jak pro společenství vlastníků, tak i pro profesionální předsedy, bytová družstva a společnosti, které se zabývají správou bytových domů.

„Děkujeme vám, že můžeme pokračovat v tom, co nás baví, co nás na začátku nadchlo a co nás celou dobu žene vpřed. Díky vám, zákazníkům a uživatelům SVJ Aplikace, se z původní myšlenky stala profesionální služba. Neustále přemýšlíme o nových funkcích, zpracováváme podněty uživatelů, vylepšujeme. A budeme v tom pokračovat nadále.”

Jan Škoda
majitel a zakladatel SVJ Aplikace